VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2019-Cİ İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - ŞOSSE

N

Yarışın adı

Keçirilmə tarixi

Keçirilmə yeri (ölkə və şəhər)

İştirak edən təşkilatlar

İştirakçıların sayı

Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat

İdmançılar

Məşqçilər

Hakimlər

Cəmi

1

EYOF hazırlıq TMT

Yeniyetmələr/Gənclər

04-17.02.2019

İsmayıllı, Oğuz/

Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

GİN

2

Türkiyə TMT

U23/Gənclər

11-20.02.2019

Antalya/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

3

Grand Prix Gazi Pasa 1.2

ELİT/U23

09.02.2019

Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

4

Grand Prix Alanya 1.2

Elit/U23

10.02.2019

Alanya/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

5

Tour of Antalya 2.2

Elit/U23

21-24.02.2019

Antalya/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

6

Türkiyə çempionatı

EYOF hazırlıq

Yeniyetmələr

22-23.02.2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

ROEQİUGVM

7

Mövsümün Açılış yarışı

Fərdi ötüşmə

23-24.02.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

8

Türkiyə TMT

U23/Gənclər/Yeniyetmələr

24.02-16.03.2019

Alanya/ Türkiyə

AZVİF

12

2

-

14

GİN

9

Federasiya Kuboku

Fərdi ötüşmə (1-ci mərhələ)

02-03.03.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

10

Bakı şəhər Kuboku

Qrup ötüşməsi

09-10.03.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

BŞGİBİ/AZVİF

11

Grand Prix Velo Alanya 1.2

Elit/U23

09.03.2019

Alanya/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

12

Grand Prix Justiniano Hotels 1.2

Elit/U23

10.03.2019

Alanya/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

13

Federasiya Kuboku

Qrup ötüşməsi (2-ci mərhələ)

16-17.03.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

14

Beynəlxalq yarışlar silsiləsi

EYOF hazırlıq

Yeniyetmələr/Gənclər

18.03-28.04.2019

Fransa

AZVİF

8

2

10

GİN

15

EYOF hazırlıq TMT

Yeniyetmələr/Gənclər

18-30.03.2019

Oğuz/

Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

GİN/AZVİF

16

KLEIN-SINAAI STEKENE

Beynəlxalq yarışlar silsiləsi

EYOF hazırlıq

U17 oğlanlar və qızlar

23.03-20.04.2019

Belçika

AZVİF

8

2

-

10

GİN/ROEQİUGVM

17

Kriterium, Bakı çempionati

(1-ci mərhələ)

23-24.03.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

18

Fatih Sultan Mehmet Race 1.2

Elit/U23

29.03.2019

Edirne/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

19

Fatih Sultan Mehmet Race 1.2

Elit/U23

30.03.2019

Kirklareli/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

20

Türkiyə çempionatı

EYOF hazırlıq

Yeniyetmələr

30-31.03.2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

ROEQİUGVM

21

Konya Tour of Mevlana 2.2

Elit/U23

04-07.04.2019

Konya/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

22

Türkiyə çempionatı

EYOF hazırlıq

Yeniyetmələr

06-07.04.2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

ROEQİUGVM

23

Bakı birinciliyi

13-14.04.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

BŞGİBİ/AZVİF

24

EYOF hazırlıq TMT

15-26.04.2019

Zuğulba/ Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

7İOEUGİM

25

Tour of Mersin 2.2

Elit/U23

25-28.04.2019

Mersin/ Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

26

Türkiyə, beynəlxalq turnir

Yeniyetmələr

27-28.04.2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

7İOEUGİM

27

Açıq Azərbaycan birinciliyi

Bütün kateqoriyalar

03-04.05.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

200

10

210

AZVİF

28

Coupe du President

de la ville Grudziadz 2.1

Gənclər

01-04.05.2019

Grudziadz/

Polşa

AZVİF

6

2

-

8

GİN

29

Five Rings Moscow 2.2

Elit/U23

01-05.05.2019

Moskva/ Rusiya

AZVİF

6

2

-

8

GİN

30

Türkiyə, beynəlxalq turnir

Yeniyetmələr

01-04.05.2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

ROEQİUGVM

31

EYOF hazırlıq TMT

06-14.05.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

12

2

-

14

ROEQİUGVM

32

Belarus çempionatı

Gənclər/Yeniyetmələr

15-30.05.2019

Minsk/ Belarus

AZVİF

12

2

14

GİN

33

Kriterium, Bakı çempionati

(2-ci mərhələ)

11-12.05.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

34

TMT

Gənclər/qızlar və oğlanlar

13-18.05.2019

Oğuz/

Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

GİN/ROEQİUGVM

35

Federasiya Kuboku

Fərdi ötüşmə (3-cü mərhələ)

18-19.05.2019

Bakı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

36

Avropa Oyunlarına hazırlıq TMT

Elit/U23

01-10.06.2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

5

2

-

7

GİN

37

Italiya, Beynəlxalq turnir

Gənclər/Yeniyetmələr

01-16.06.2019

Milan/

İtaliya

AZVİF

8

2

-

10

GİN

38

Türkiyə, Beynəlxalq turnir Gənclər/Yeniyetmələr

14-16.06.2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

GİN/ROEQİUGVM

39

Ukrayna birinciliyi

Gənclər/Yeniyetmələr

18-25.06.2019

Ukrayna

AZVİF

10

2

-

12

GİN

40

Avropa Oyunları

Elit

22-25.06.2019

Minsk/ Belarus

MOK/GİN

5

3

-

8

MOK/GİN

41

Olimpiya növləri üzrə

Azərbaycan çempionatı

27-29.06.2019

Qala, İsmayıllı/ Azərbaycan

GİN/AZVİF

60

10

6

76

GİN/AZVİF

42

TMT

Yeniyetmələr

01-14.07.2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

8

2

-

10

GİN/MOK

43

EYOF

Yeniyetmələr

21-27.07.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

6

3

1

10

MOK

44

Avropa Yeniyetmələri

Beynəlxalq Yarışı

Europe Tour ASSEN

Gənclər/Yeniyetmələr

28-31.07.2019

Hollandiya

AZVİF

10

2

-

12

GİN/ROEQİUGVM

45

Belçika, Beynəlxalq turnir

Gənc qızlar

03.08.2019

Belçika

AZVİF

3

2

-

5

GİN/ROEQİUGVM

46

Giro del Nord Est d"İtalia 1.1

Gənclər

04.08.2019

İtaliya

AZVİF

6

2

-

8

GİN

47

Avropa çempionatı

Elit/U23/Gənclər

07-11.08.2019

Təyinatla

AZVİF

8

3

-

11

GİN

48

TMT

Dünya çempionatina hazırlıq

12-25.08.2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

8

3

-

11

GİN/ROEQİUGVM

49

Çoxgünlük ötüşmələr üzrə Azərbaycan çempionatı

Bütün kateqoriyalar

06-09.09.2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

GİN

50

Belçika, Beynəlxalq turnir

Dünya çempionatına hazırlıq

U23/Gənclər

13-15.09.2019

Belçika

AZVİF

8

2

-

10

GİN

51

Dünya çempionatı

Elit/U23/Gənclər

22-29.09.2019

Harrogate/

Böyük Britaniya

AZVİF

8

3

-

11

GİN

VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2019-CU İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - TREK

N

Yarışın adı

Keçirilmə tarixi

Keçirilmə yeri

(ölkə və şəhər)

İştirak edən təşkilatlar

İştirakçıların sayı

Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat

İdmançılar

Məşqçilər

Hakimlər

Cəmi

1

Dünya Kuboku

5-ci mərhələ

18-20.01.2019

Cambridge/

Yeni Zellandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

2

Dünya Kuboku

6-cı mərhələ

25-27.01.2019

Hong-Kong/

Çin

AZVİF

1

1

-

2

GİN

3

Dünya çempionati

Elit

27.02-03.03.2019

Puszkow/

Polşa

AZVİF

1

2

-

3

GİN

4

Federasiya Kuboku

06-07.04.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

5

Avropa çempionati Gənclər/U23

09-14.07.2019

Gent/

Belçika

AZVİF

4

2

-

6

GİN

6

Azərbaycan çempionatı

06-09.09.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

GİN

7

ROEQİUGVM-in

Açıq birinciliyi

14-15.09.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

ROEQİUGVM

8

7İOEUGİM-in

Açıq birinciliyi

Yeniyetmələr

21-22.09.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

40

10

-

50

7İOEUGİM

9

Avropa çempionati

Elit

16-20.10.2019

Apeldoorn/

Hollandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

10

Dünya Kuboku

1-ci mərhələ

01-03.11.2019

Minsk/

Belarus

AZVİF

1

1

-

2

GİN

11

Dünya Kuboku

2-ci mərhələ

08-10.11.2019

Qlazqo/

Şotlandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

12

Dünya Kuboku

3-cü mərhələ

29.11-01.12.2019

Hong-Kong/

Çin

AZVİF

1

1

-

2

GİN

13

Dünya Kuboku

4-cü mərhələ

06-08.12.2019

Cambridge/

Yeni Zelandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

14

Dünya Kuboku

5-ci mərhələ

13-15.12.2019

Brisbane/

Avstraliya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2019-CU İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - BMX/MTB

N

Yarışın adı

Keçirilmə tarixi

Keçirilmə yeri (ölkə və şəhər)

İştirak edən təşkilatlar

İştirakçıların sayı

Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat

İdmançılar

Məşqçilər

Hakimlər

Cəmi

1

MTB Race

Yeniyetmələr

25.03.2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

2

MTB Race

Yeniyetmələr

21.04.2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

3

BMX Race

Gənclər

26.05.2019

Sakarya/

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

4

BMX Race

Gənclər

21.07.2019

Sakarya/

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

5

MTB Race

Yeniyetmələr

30-31.08.2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

6

MTB Race

Yeniyetmələr

20-22.09.2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

7

MTB, Federasiya Kuboku

Bütün kateqoriyalar

28-29.09.2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

40

10

50

AZVİF