VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2019-Cİ İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - ŞOSSE

N

Yarışın adı

Keçirilmə tarixi

Keçirilmə yeri

(ölkə və şəhər)

İştirak edən təşkilatlar

İştirakçıların sayı

Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat

İdmançılar

Məşqçilər

Hakimlər

Cəmi

1

EYOF hazırlıq TMT

Yeniyetmələr/Gənclər

04-17/02/2019

İsmayıllı, Oğuz/

Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

GİN

2

Mövsümün Açılış yarışı

Fərdi və qrup ötüşməsi

23-24/02/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

3

Federasiya Kuboku

(1-ci mərhələ)

02-03/03/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

4

Grand Prix Velo Alanya 1.2

Elit/U23

09/03/2019

Alanya/

Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

5

Bakı Kuboku

Fərdi və qrup ötüşməsi

09-10/03/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

BŞGİBİ/AZVİF

6

Grand Prix Justiniano Hotels 1.2

Elit/U23

10/03/2019

Alanya/

Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

7

Federasiya Kuboku

(2-ci mərhələ)

16-17/03/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

8

EYOF hazırlıq TMT

Yeniyetmələr/Gənclər

18-30/03/2019

Oğuz/

Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

GİN/AZVİF

9

Beynəlxalq yarışlar silsiləsi

EYOF hazırlıq

Yeniyetmələr/Gənclər

18/03-28/04/2019

Fransa

AZVİF

8

2

10

GİN

10

Kriterium, Bakı çempionatı

(1-ci mərhələ)

23-24/03/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

BŞGİBİ/AZVİF

11

KLEIN-SINAAI STEKENE

EYOF hazırlıq

U17 oğlanlar və qızlar

23/03-20/04/2019

Belçika

AZVİF

8

2

-

10

GİN/ROEQİUGVM

12

Fatih Sultan Mehmet Race 1.2

Elit/U23

29/03/2019

Edirne/

Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

13

Fatih Sultan Mehmet Race 1.2

Elit/U23

30/03/2019

Kirklareli/

Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

14

Maykop yarışlar silsiləsi

EYOF hazırlıq

Yeniyetmə qızlar

01-22/04/2019

Maykop/

Rusiya

AZVİF

6

2

-

8

GİN

15

Konya Tour of Mevlana 2.2

Elit/U23

04-07/04/2019

Konya/

Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

16

Anapa yarışlar silsiləsi

EYOF hazırlıq

Yeniyetmə oğlanlar

05-15/04/2019

Anapa/

Rusiya

AZVİF

6

2

-

8

GİN

17

Bakı Birinciliyi

13-14/04/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

BŞGİBİ/AZVİF

18

EYOF hazırlıq TMT

15-26/04/2019

Zuğulba/

Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

7İOEUGİM

19

Tour of Mersin 2.2

Elit/U23

25-28/04/2019

Mersin/

Türkiyə

AZVİF

6

2

-

8

GİN

20

Türkiyə, beynəlxalq turnir

Yeniyetmələr

27-28/04/2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

7İOEUGİM

21

Coupe du President

de la ville Grudziadz 2.1

Gənclər

01-04/05/2019

Grudziadz/

Polşa

AZVİF

6

2

-

8

GİN

22

Türkiyə, beynəlxalq turnir

Yeniyetmələr

01-04/05/2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

ROEQİUGVM

23

Five Rings Moscow 2.2

Elit/U23

01-05/05/2019

Moskva/

Rusiya

AZVİF

6

2

-

8

GİN

24

Açıq Azərbaycan birinciliyi

Bütün kateqoriyalar

03-04/05/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

200

10

210

AZVİF

25

EYOF hazırlıq TMT

06-14/05/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

12

2

-

14

ROEQİUGVM

26

Kriterium, Bakı çempionatı

(2-ci mərhələ)

11-12/05/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

BŞGİBİ/AZVİF

27

TMT

Gənc qızlar və oğlanlar

13-18/05/2019

Oğuz/

Azərbaycan

AZVİF

14

2

-

16

GİN/ROEQİUGVM

28

Belarus çempionatı

Gənclər/Yeniyetmələr

15-30/05/2019

Minsk/

Belarus

AZVİF

12

2

14

GİN

29

Federasiya Kuboku

(3-cü mərhələ)

18-19/05/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

30

Avropa Oyunlarına hazırlıq TMT

Elit/U23

01-10/06/2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

5

2

-

7

GİN

31

Italiya, Beynəlxalq turnir

Gənclər/Yeniyetmələr

01-16/06/2019

Milan/

İtaliya

AZVİF

8

2

-

10

GİN

32

Türkiyə, Beynəlxalq turnir Gənclər/Yeniyetmələr

14-16/06/2019

Türkiyə

AZVİF

8

2

-

10

GİN/ROEQİUGVM

33

Ukrayna birinciliyi

Gənclər/Yeniyetmələr

18-25/06/2019

Ukrayna

AZVİF

10

2

-

12

GİN

34

Avropa Oyunları

Elit

22-25/06/2019

Minsk/

Belarus

MOK/GİN

5

3

-

8

MOK/GİN

35

Olimpiya növləri üzrə

Azərbaycan çempionatı

27-29/06/2019

Qala, İsmayıllı/ Azərbaycan

GİN/AZVİF

60

10

6

76

GİN/AZVİF

36

TMT

Yeniyetmələr

01-14/07/2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

8

2

-

10

MOK/GİN

37

EYOF

Yeniyetmələr

21-27/07/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

6

3

1

10

MOK

38

Avropa Yeniyetmələri

Beynəlxalq Yarışı

Gənclər/Yeniyetmələr

28-31/07/2019

Hollandiya

AZVİF

10

2

-

12

GİN/ROEQİUGVM

39

Belçika, beynəlxalq turnir

Gənc qızlar

03/08/2019

Belçika

AZVİF

3

2

-

5

GİN/ROEQİUGVM

40

Giro del Nord Est d"İtalia 1.1

Gənclər

04/08/2019

İtaliya

AZVİF

6

2

-

8

GİN

41

Avropa çempionatı

Elit/U23/Gənclər

07-11/08/2019

Təyinatla

AZVİF

8

3

-

11

GİN

42

TMT

Dünya çempionatına hazırlıq

12-25/08/2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

8

3

-

11

GİN/ROEQİUGVM

43

Çoxgünlük ötüşmələr üzrə Azərbaycan çempionatı

Bütün kateqoriyalar

06-09/09/2019

İsmayıllı/ Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

GİN

44

Belçika, Beynəlxalq turnir

Dünya çempionatına hazırlıq

U23/Gənclər

13-15/09/2019

Belçika

AZVİF

8

2

-

10

GİN

45

Dünya çempionatı

Elit/U23/Gənclər

22-29/09/2019

Harrogate/

Böyük Britaniya

AZVİF

8

3

-

11

GİN

VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2019-CU İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - TREK

N

Yarışın adı

Keçirilmə tarixi

Keçirilmə yeri

(ölkə və şəhər)

İştirak edən təşkilatlar

İştirakçıların sayı

Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat

İdmançılar

Məşqçilər

Hakimlər

Cəmi

1

Dünya Kuboku

5-ci mərhələ

18-20/01/2019

Cambridge/

Yeni Zelandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

2

Dünya Kuboku

6-cı mərhələ

25-27/01/2019

Hong-Kong/

Çin

AZVİF

1

1

-

2

GİN

3

Dünya çempionatı

Elit

27/02-03/03/2019

Puszkow/

Polşa

AZVİF

1

2

-

3

GİN

4

Federasiya Kuboku

06-07/04/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

AZVİF

5

Avropa çempionatı

Gənclər/U23

09-14/07/2019

Gent/

Belçika

AZVİF

4

2

-

6

GİN

6

Azərbaycan çempionatı

06-09/09/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

GİN

7

ROEQİUGVM-in

Açıq birinciliyi

14-15/09/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

60

10

6

76

ROEQİUGVM

8

7İOEUGİM-in

Açıq birinciliyi

Yeniyetmələr

21-22/09/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

40

10

-

50

7İOEUGİM

9

Avropa çempionatı

Elit

16-20/10/2019

Apeldoorn/

Hollandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

10

Dünya Kuboku

1-ci mərhələ

01-03/11/2019

Minsk/

Belarus

AZVİF

1

1

-

2

GİN

11

Dünya Kuboku

2-ci mərhələ

08-10/11/2019

Qlazqo/

Şotlandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

12

Dünya Kuboku

3-cü mərhələ

29/11-01/12/2019

Hong-Kong/

Çin

AZVİF

1

1

-

2

GİN

13

Dünya Kuboku

4-cü mərhələ

06-08/12/2019

Cambridge/

Yeni Zelandiya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

14

Dünya Kuboku

5-ci mərhələ

13-15/12/2019

Brisbane/

Avstraliya

AZVİF

1

1

-

2

GİN

VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2019-CU İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - BMX/MTB

N

Yarışın adı

Keçirilmə tarixi

Keçirilmə yeri (ölkə və şəhər)

İştirak edən təşkilatlar

İştirakçıların sayı

Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat

İdmançılar

Məşqçilər

Hakimlər

Cəmi

1

MTB Race

Yeniyetmələr

25/03/2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

2

MTB Race

Yeniyetmələr

21/04/2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

3

BMX Race

Gənclər

26/05/2019

Sakarya/

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

4

BMX Race

Gənclər

21/07/2019

Sakarya/

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

5

MTB Race

Yeniyetmələr

30-31/08/2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

6

MTB Race

Yeniyetmələr

20-22/09/2019

Türkiyə

AZVİF

4

2

6

ROEQİUGVM

7

MTB, Federasiya Kuboku

Bütün kateqoriyalar

28-29/09/2019

Bakı/

Azərbaycan

AZVİF

40

10

50

AZVİF