VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2018-Cİ İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - ŞOSSE

N0 Tarix Yarışın adı Keçirilmə yeri Kateqoriya İdmançılar Xidməti heyət Hakimlər Cəmi Məsul təşkilat
1 05-25.02 Təlim-məşq toplanışı Təyinatüzrə Gənclər 12 2 - 12 GİN
2 03-04.03 Mövsümün açılış yarışı Bakı Bütün kateqoriyalar 50 10 10 70 AzVİF
3 17-18.03 Qrup ötüşməsi üzrə Bakı şəhər Kuboku Bakı Bütün kateqoriyalar 50 10 10 70 BŞGİBİ
4 24-25.03 Bakı çempionatı / Kriterium – 1-ci tur Bakı Bütün kateqoriyalar 50 10 10 70 BŞGİBİ
5 05-20.04 Təlim-məşq toplanışı Təyinatüzrə Gənclər 10 2 - 12 GİN
6 20-30.04 Təlim-məşq toplanışı Təyinatüzrə Yeniyetmələr 10 2 - 12 “Təhsil” İdman Mərkəzi 7 saylı Məktəb, OEQİUVM, AzVİF
7 28.04-01.05 La Coupe du President de la Ville de Grudziądz Polşa Gənclər 6 2 - 8 GİN
8 08-12.05 Çoxgünlük ötüşmələr üzrə Açıq Ukrayna çempionatı Ukrayna Yeniyetmələr 6 2 - 8 “Təhsil” İdman Mərkəzi 7 saylı Məktəb, OEQİUVM, AzVİF
9 08.05 “Baku-Khizi Eco” Azərbaycan Synergy Baku 130 50 30 210 GİN, AzVİF
10 09-13.05 “Tour d”Azerbaidjan” Azərbaycan Synergy Baku 130 50 30 210 GİN, AzVİF
11 16-20.05 Fərdi və qrup ötüşməsi, kriterium üzrə Ukraynanın açıq yaz çempionatı Ukrayna Yeniyetmələr 6 2 - 8 “Təhsil” İdman Mərkəzi 7 saylı Məktəb, OEQİUVM, AzVİF
12 19-20.05 Bakı çempionatı / Kriterium – 2-ci tur Bakı Bütün kateqoriyalar 50 10 10 70 BŞGİBİ
13 02-03.06 Bakı çempionatı / Kriterium – 3-cü tur Bakı Bütün kateqoriyalar 50 10 10 70 BŞGİBİ
14 05-09.06 BMX üzrə dünya çempionatı Bakı Bütün kateqoriyalar - - - - GİN, AzVİF
15 07-10.06 Trofeo - 2.NCUP Almaniya Gənclər 6 2 - 8 GİN
16 19-20.06 Azərbaycan Kuboku – Dağa qrup ötüşməsi Təyinatüzrə Bütün kateqoriyalar 50 10 10 70 GİN, AzVİF
17 25-30.06 Olimpiya növləri üzrə Azərbaycan çempionatı Təyinat üzrə Bütün kateqoriyalar 70 10 10 90 GİN
18 06-09.07 Sint-MartinusprijsKontich Belçika Gənclər 6 2 - 8 GİN
19 12-15.07 Avropa çempionatı Çexiya U23/Gənclər 8 3 - 11 GİN
20 25.07-05.08 Avropa çempionatına hazırlıq məqsədilə TMT Təyinatüzrə Elit/Gənclər 10 3 - 13 GİN
21 05-12.08 Avropa çempionatı Şotlandiya Elit 3 2 - 5 GİN
22 11-12.08 Olympic Hopes - Belgrade Trophy Milan Panić Serbiya Gənclər 5 2 - 7 GİN
23 01-11.08 Təlim-məşq toplanışı Təyinat üzrə Yeniyetmələr 30 6 6 42 “Təhsil” İdman Mərkəzi 7 saylı Məktəb
24 17-19.08 Yaroslav Popoviçin şərəfinə Açıq Vilayət çempionatı Ukrayna Yeniyetmə və gənclər 6 2 - 8 “Təhsil” İdman Mərkəzi 7 saylı Məktəb, OEQİUVM
25 03-06.09 Çoxgünlük ötüşmələr / Azərbaycan çempionatı Təyinat üzrə Bütün kateqoriyalar 50 10 10 70 GİN
26 17-22.09 Dünya çempionatına hazırlıq məqsədilə TMT İtaliya Elit/U23/Gənclə 10 4 - 14 GİN
27 23-30.09 UCI Olimpiya növləri üzrə dünya çempionatı Avstriya Bütün kateqoriyalar 8 4 - 12 GİN

VELOSİPED İDMANI ÜZRƏ 2018-Cİ İL ÜÇÜN YARIŞLARIN TƏQVİM PLANI - TREK

N0 Tarix Yarışın adı Keçirilmə yeri Kateqoriya İdmançılar Xidməti heyət Hakimlər Cəmi Yarışın keçirilməsinə məsul təşkilat
1 19-21.01 Dünya Kuboku / 5-ci mərhələ Belarus Elit 1 1 - 2 GİN
2 28.02-04.03 Dünya çempionatı Hollandiya Elit 1 1 - 2 GİN
3 14.04 Federasiya Kuboku Bakı Gənclər - - 6 6 AzVİF
4 11-15.07 Avropa çempionatı Təyinat üzrə U23/Gənclər 1 1 - 2 GİN
5 12-13.07 Omnium üzrə Açıq birincilik Bakı Yeniyetmələr 30 5 6 41 “Təhsil” İdman Mərkəzi 7 saylı Məktəb
6 02-07.08 Avropa çempionatı Şotlandiya Elit 1 1 - 2 GİN
7 22-26.08 Dünya çempionatı Təyinat üzrə U23/Gənclər 1 1 - 2 GİN
8 22-23.09 Temp növləri üzrə 7 saylı məktəbin Açıq birinciliyi Bakı Yeniyetmələr 20 4 6 30 “Təhsil” İdman Mərkəzi 7 saylı Məktəb
9 05-06.10 Azərbaycan çempionatı Bakı Bütün kateqoriyalar 50 8 8 66 GİN
10 02-04.11 Dünya Kuboku / 1-ci mərhələ Təyinat üzrə Elit 1 1 - 2 GİN
11 09-10.11 Olimpiya Ehtiyatları Məktəbinin Açıq birinciliyi Bakı Bütün kateqoriyalar 50 8 6 64 OEQİUVM
12 09-11.11 Dünya Kuboku / 2-ci mərhələ Təyinat üzrə Elit 1 1 - 2 GİN
13 30.11-02.12 Dünya Kuboku / 3-cü mərhələ Təyinat üzrə Elit 1 1 - 2 GİN
14 07-09.12 Dünya Kuboku / 4-cü mərhələ Təyinat üzrə Elit 1 1 - 2 GİN
15 24.11 Leonid Novikovun xatirə turniri Bakı Bütün kateqoriyalar 50 8 6 64 AzVİF