AE Cycling School velosiped idmanına maraq göstərən uşaqlar, yeniyetmələr və gənclər üçün velosiped sürmə bacarıqları, texniki biliklər və idman yönümlü təlimlər həyata keçirən ixtisaslaşmış idman məktəbidir. Respublika Velotrekində fəaliyyət göstərən məktəbin əsas məqsədi velosiped idmanının təməl bacarıqlarını öyrətmək və inkişaf etdirmək, yeniyetmə və gənclərdə nizam-intizam, fiziki hazırlıq və idmana maraq formalaşdırmaq, onları peşəkar idman karyerasına hazırlamaqdır.
2023-cü ilin avqustunda fəaliyyətə başlayan məktəbin rəhbəri Azərbaycanın şose velosipedi üzrə Elit yığma komandasının keçmiş üzvü, dəfələrlə beynəlxalq yarışların qalibi və mükafatçısı, ölkəmizi Tokio Yay Olimpiya Oyunlarında təmsil etmiş Əməkdar idman ustası Elçin Əsədovdur.
AE Cycling School velosiped idmanı üçün zəruri olan müasir idman avadanlıqları ilə tam təmin olunub və məşqlər peşəkar məşq proqramları əsasında təşkil edilir. Məktəb gənc idmançıların fiziki və texniki inkişafı ilə yanaşı, onların sağlam həyat tərzinə yiyələnməsinə və idman dəyərlərinin formalaşmasına xüsusi önəm verir.

AE Cycling School is a specialized sports school that conducts cycling skills training, technical knowledge sessions, and sports-oriented lessons for children, teenagers, and young people interested in cycling. Located at the Republic Velodrome, the school's primary goal is to teach and develop the fundamental skills of cycling, instill discipline, physical fitness, and interest in sports among teenagers and youth, and prepare them for a professional sports career.
The school, which began operations in August 2023, is led by Elchin Asadov, a former member of Azerbaijan's Elite Road Cycling National Team, multiple-time international competition winner and medalist, representative of the country at the Tokyo Summer Olympic Games, and Honored Master of Sports.
AE Cycling School is fully equipped with modern sports gear essential for cycling and organizes training sessions based on professional training programs. In addition to the physical and technical development of young athletes, the school places special emphasis on helping them adopt a healthy lifestyle and form sports values.
Coaching Staff:
Elchin Asadov – Honored Master of Sports, Head Coach
Elgun Alizade – Master of Sports, 11th place at the 2014 Junior European Championships, Azerbaijani Champion