Ağdaş rayon məktəbliləri arasında velosiped yarışı keçirilib
Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyəti və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasınin (AzVİF) birgə təşkilatçılığı ilə 5 mart – Bədən Tərbiyəsi və İdman Günü münasibətilə Ağdaş rayon məktəbliləri arasında velosiped yarışı keçirilib. Yarışda 3 yaş kateqoriyası üzrə 60-a yaxın oğlan və qız mübarizə aparıb.
Fərqlənən idmançılar Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyəti və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyası (AzVİF) tərəfindən medal, diplom və qiymətli hədiyyələrlə təltif olunublar.
Yarışın keçirilməsində əsas məqsəd bölgələrdə velosiped idmanının inkişafına və kütləviliyinə nail olmaqdan ibarətdir. Bu hədəfə çatmaq üçün AzVİF, Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyi, habelə Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları İdman Təşkilatları Assosiasiyasının birgə fəaliyyəti çərçivəsində son bir neçə ay ərzində respublikanın 15 bölgəsində velosiped bölmələri yaradılıb.

A cycling race was held among school students of the Aghdash district
The event was jointly organized by the Agdash District Executive Authority and the Azerbaijan Cycling Federation (AzCF) on the occasion of March 5 – Physical Education and Sports Day. Nearly 60 boys and girls competed in the race across three age categories.
The distinguished athletes were awarded medals, diplomas, and valuable prizes by the Aghdash District Executive Authority and the Azerbaijan Cycling Federation.
The main goal of organizing the race was to promote the development and mass participation of cycling in the regions. To achieve this goal, within the framework of joint cooperation between the Azerbaijan Cycling Federation, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, and the Association of Sports Organizations of Trade Unions of Azerbaijan, cycling sections have been established in 15 regions of the country over the past few months.