Usta idmançılar arasında Azərbaycan çempionatı keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının 2026-cı il üçün təsdiq etdiyi idman təqvim planına əsasən iyunun 27-30-da keçiriləcək ölkə çempionatında ilk dəfə “Masters” kateqoriyasında yarış təşkil olunacaq – yaşı 35-dən yuxarı olan həvəskar velosipedçilər 15 km məsafəyə fərdi ötüşmə növündə mübarizə aparacaqlar.
Yarış 2 yaş kateqoriyasında (35-49 və 50+) keçiriləcək. İyunun 28-də Qala yolunda təşkil olunacaq ölkə çempionatında iştirak etmək arzusunda olanlar aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər:

In accordance with the 2026 sports calendar approved by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Cycling Federation, a "Masters" category race will be organized for the first time at the national championship, which will take place on June 27-30. Amateur cyclists over the age of 35 will compete in the 15 km individual time trial.
The competition will be held across two age categories (35-49 and 50+). Those wishing to participate in the national championship, which will be organized on the Gala road on June 28, can register via the link below: