Bakı Şəhər Gənclər və İdman İdarəsi və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Veloparkda həvəskar velosipedçilər arasında Federasiya Kuboku yarışı keçirilib. 50-yə yaxın iştirakçının mübarizə apardığı yarışda 3 yaş kateqoriyasında qaliblər müəyyənləşib.
Yarış başlamazdan əvvəl 46 yaşını qeyd edən iştirakçı Rəfael Qasımova Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyası təfərindən xatirə hədiyyəsi təqdim edilib.
35-49 yaşlı kişilərin 34 km məsafəyə mübarizəsi Məhəmməd Ələkbərovun qələbəsilə başa çatıb. Ziyad Vəliyev 2-ci, Nəbi Abbasov 3-cü olub.
50 yaşdan yuxarı kişilər arasında Etibar Həsənov 17 km məsafəni birinci qət edib. Yusif Nəcəfov və Fizuli İsmayılov müvafiq olaraq 2-3-cü yerləri tutublar.
Qadınlar arasında isə Natalya Vallek 17 km məsafəyə yarışda bütün rəqiblərindən güclü olub. Yelena Dubentsova ilə Ülfət Nəzərli fəxri kürsünün 2-ci və 3-cü pilləsində qərarlaşıblar.
Fərqlənən iştirakçılara mükafatları Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının icraçı vitse-prezidenti Fikrət Hüseynov və federasiyanın idman direktoru Vladimir Buşanskiy təqdim ediblər.

Winners of the Federation Cup among amateur cyclists determined
The Federation Cup for amateur cyclists was held at Velopark, jointly organized by the Baku City Youth and Sports Department and the Azerbaijan Cycling Federation. Nearly 50 participants competed in the event, with winners determined in three age categories.
Before the race, participant Rafael Gasimov, who celebrated his 46th birthday, was presented with a commemorative gift by the Azerbaijan Cycling Federation.
The 34 km race among men aged 35-49 ended with a victory for Mahammad Alakbarov. Ziyad Valiyev finished second, while Nabi Abbasov took third place.
Among men over the age of 50, Etibar Hasanov was the first to complete the 17 km distance. Yusif Najafov and Fizuli Ismayilov finished second and third, respectively.
Among the women, Natalya Vallek proved stronger than all her rivals in the 17 km race. Yelena Dubentsova and Ulfat Nazarlı finished second and third, respectively.
The distinguished participants were presented with awards by Fikrat Huseynov, Executive Vice President of the Azerbaijan Cycling Federation, and Vladimir Bushanskiy, the federation’s Sports Director.