“Bakı-Xankəndi” Azərbaycan Velosiped Yarışının 4-cü mərhələsində ən yaxşı gənc velosipedçiyə verilən ağ köynəyi İspaniyanın “Equipo Kern Pharma” pro-kontinental komandasının üzvü İker Qomez özündə saxlayıb.
“bakukhankendi.az“ saytına müsahibəsində o bildirib ki, komanda olaraq bütün mərhələlərdə əllərindən gələni etməyə və ən yaxşı nəticəni qazanmağa çalışırlar.
“İndiyə qədər iştirak etdiyim velosiped yarışlarının çoxu İspaniya və Fransada idi. Bu baxımdan hazırda üzləşdiyim əsas problem evə yaxın olmamağımdır. Bu, fərqli mühitdir. Amma burada mübarizə aparmaq kifayət qədər əyləncəlidir” – deyə, Qomez bildirib.

Iker Gómez: We are trying to do our best as team
Iker Gómez, a rider of the Spanish UCI ProTeam “Equipo Kern Pharma”, retained the white jersey awarded to the best young rider after Stage 4 of the “Baku–Khankendi” Azerbaijan Cycling Race.
In an interview with “bakukhankendi.az”, he stated that the team is trying to do its best throughout all stages of the race and achieve the best possible result.
“Most of the cycling races I have taken part in so far have been held in Spain and France. In this regard, the main challenge I currently face is being far from home. This is a different environment. However, competing here is quite enjoyable,” Gómez said.