Bu sözləri bakukhankendi.az saytına müsahibəsində Bakı-Xankəndi Azərbaycan Velosiped Yarışının ən yaxşı dağ velosipedçisi, Belçikanın “Tarteletto-Izorex” kontinental klubunun velosipedçisi Lennert Tögelz deyib.
O, dağ lideri formasını qazanmasının sirrini açıqlayıb: “Köynək əldə etmək üçün sən mütəmadi olaraq çalışmalısan. Bu, bir günün işi deyil. Gərək günlərlə diqqətli olasan. Düşünürəm ki, bu, mənim ən güclü tərəflərimdəndir. Mənim bir super günüm yox, bir neçə yaxşı günüm olur”.
“Bu gün daha çox xal qazanmağa çalışırdım və bəxtimin gətirdiyini düşünürəm. Yoxuşlar mənim üçün bir az çətin idi”, – deyə o qeyd edib.
Velosipedçi həmçinin vurğulayıb ki, üzləşdiyi ən böyük çətinlik yarış boyu müşahidə olunan isti hava şəraiti idi: “Mən Belçikadanam, daha sərin havanı sevirəm. Orada hazırda 10 dərəcə isti var. Bura ilə müqayisədə fərq böyükdür”.
“Deyə bilərəm ki, indiyə kimi iştirak etdiyim yarışlarda rast gəldiyim ən yaxşı təşkilatçılığı gördüm. Bu yarış birmənalı olaraq daha yüksək kateqoriyaya layiqdir”, – deyə Tögelz əlavə edib.

Lennert Teugels, the best climber of the Baku-Khankendi Azerbaijan Cycling Race and cyclist for Belgium's continental club "Tarteletto-Isorex", said these words in an interview with bakukhankendi.az.
He revealed the secret to winning the mountain leader jersey: "To earn the jersey, you have to work consistently. It's not a one-day job. You need to stay focused for days. I think that's one of my biggest strengths. I don't just have one super day; I have several good days."
"Today, I was trying to collect more points, and I think I got lucky. The climbs were a bit difficult for me," he noted.
The cyclist also emphasized that the biggest challenge he faced was the hot weather conditions observed throughout the race: "I'm from Belgium, I prefer cooler weather. It's currently 10 degrees Celsius there. Compared to here, it's a huge difference."
"I can say that I saw the best organization I've ever encountered in the races I've participated in so far. This race unequivocally deserves a higher category," Teugels added.