Ölkə çempionatında ilk günün qalibləri müəyyənləşib
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən şose velosipedi üzrə ölkə çempionatında fərdi ötüşmə yarışları başlayıb. İlk gündə 3 kateqoriyada qaliblər müəyyənləşib.
17 yaşadək qızlar arasında (2010–2011) 10 km məsafəyə mübarizədə Məryəm Hüseynova (ROEQİUGVM) 17 dəqiqə, 23 saniyə nəticə göstərərək Azərbaycan çempionu olub. Gənc oğlanlar (2008–2009) arasında 22,5 km məsafəyə keçirilən yarışın qalibi Rəhim Nağıyev (ROEQİUGVM) olub. O, məsafəni 29 dəqiqə, 49 saniyəyə qət edib və fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıb.
Kişilərin Elit/U23 kateqoriyasında isə 30 km məsafəyə fərdi ötüşmə yarışında Musa Mikayılzadə (AE Cycling School) bütün rəqiblərini qabaqlayıb və 36 dəqiqə, 31 saniyə nəticə ilə ölkə çempionu adına layiq görülüb.

The individual time trial competitions have begun at the national road cycling championship, jointly organized by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Cycling Federation. On the first day, the winners were determined across 3 categories.
In the under-17 girls' category (2010–2011), Maryam Huseynova (ROEQİUGVM) became the champion of Azerbaijan in the 10 km race with a time of 17 minutes and 23 seconds. Rahim Naghiyev (ROEQİUGVM) won the 22.5 km race among junior boys (2008–2009). He covered the distance in 29 minutes and 49 seconds, climbing to the highest step of the podium.
In the Men's Elite/U23 category, Musa Mikayilzade (AE Cycling School) outperformed all his competitors in the 30 km individual time trial, earning the title of national champion with a time of 36 minutes and 31 seconds.