Şose velosipedi üzrə ölkə çempionatı keçiriləcək
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının təşkilatçılığı ilə velosiped idmanının şose növü üzrə ölkə çempionatı keçiriləcək. 27-30 iyun tarixlərində baş tutacaq yarışın fərdi ötüşmə növü Bakıda, qrup ötüşməsi isə Xızıda təşkil olunacaq.
İyunun 27-28-də Xəzər rayonu ərazisində (Dreamland-Türkan yolu, start saat 09:00) müxtəlif yaş qrupları üzrə fərdi ötüşmə yarışları olacaq. Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının təşəbbüsü ilə ilk dəfə olaraq 35-49 və 50+ yaş kateqoriyalarında həvəskar idmançılar üçün 15 km məsafəyə fərdi ötüşmə yarışı da keçiriləcək. Bu kateqoriyada yarışacaq həvəskarların yarışı iyunun 28-də keçiriləcək.
İyunun 29-30-da isə Xızı rayonunda qrup ötüşmələri təşkil olunacaq. Ölkə çempionatının nəticələri Beynəlxalq Velosipedçilər İttifaqına (UCI) da göndəriləcək və milli federasiyaların reytinq cədvəlində əksini tapacaq.

National Road Cycling Championship to be held
Organized by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Cycling Federation, the national road cycling championship will be held. The competition, taking place from June 27 to 30, will feature individual time trials in Baku and group races (road races) in Khizi.
On June 27–28, individual time trial races for various age groups will take place in the Khazar district (Dreamland-Turkan road, starting at 09:00). For the first time, at the initiative of the Azerbaijan Cycling Federation, a 15 km individual time trial race will also be held for amateur athletes in the 35–49 and 50+ age categories. The race for amateurs competing in this category will take place on June 28.
On June 29–30, the group races will be organized in the Khizi district. The results of the national championship will also be submitted to the International Cycling Union (UCI) and will be reflected in the ranking tables of national federations.