Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Velosiped İdmanı Federasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə avqustun 6-7-də Respublika Velotrekində temp yarışları üzrə Ölkə Kuboku keçirilib. Yarışda müxtəlif yaş kateqoriyalarında çıxış edən velosipedçilər fərdi və qrup ötüşmələrində mübarizə aparıblar.
İlk yarış günündə 2008-2009-cu il təvəllüdlü velosipedçilərin 1 km məsafəyə fərdi ötüşməsi Rəhim Nağıyevin qələbəsi ilə başa çatıb. Çingiz İsayev və Nihad Xudoyev müvafiq olaraq 2-3-cü yerləri tutublar.
500 metr məsafəyə fərdi ötüşmədə 2012–2014-cü il təvəllüdlü yeniyetmə oğlanlar arasında İsmayıl Xankişiyev birinci olub. Məhəmmədəli Ağazadə gümüş, Elcan Yusifzadə isə bürünc medal qazanıb.
2010–2011-ci il təvəllüdlü yeniyetmə oğlanların mübarizəsində qızıl medala Emil Vaxrameyev sahib olub. Nihad Əkbərov ikinci, İlkin Sadıqzadə üçüncü yeri tutub.
Qızların 500 metr məsafəyə fərdi ötüşməsində 2012–2014-cü il təvəllüdlülər arasında Amina Cəfərova qalib gəlib. Suvar İsayeva gümüş, Elenika Vəlizadə bürünc medal əldə edib.
2010–2011-ci il təvəllüdlü yeniyetmə qızlar arasında isə Məryəm Hüseynova fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıb. Marina Akimova ikinci, Nigar Yusifzadə üçüncü olub.
İlk günün proqramına daxil olan çıxmaqla qrup ötüşməsində isə Çingiz İsayev birinci, Nihad Xudoyev ikinci, Rəhim Nağıyev üçüncü yeri tutub.
Yarışın ikinci günündə iştirakçılar 2 kilometr məsafəyə fərdi ötüşmədə qüvvələrini sınayıblar. 2012–2014-cü il təvəllüdlü yeniyetmə oğlanların mübarizəsində İsmayıl Xankişiyev növbəti qələbəsini qazanıb. Elcan Yusifzadə gümüş, Anar Mustafazadə bürünc medala layiq görülüb.
2010–2011-ci il təvəllüdlü yeniyetmə oğlanlar arasında Emil Vaxrameyev qalib olub. Əli Zeynalzadə ikinci, Nihad Əkbərov üçüncü yeri tutub.
Yeniyetmə qızların 2012–2014-cü il təvəllüdlülər kateqoriyasında Amina Cəfərova qızıl medal qazanıb. Elenika Vəlizadə gümüş, Suvar İsayeva bürünc medal əldə edib.
2010–2011-ci il təvəllüdlü qızların yarışında isə Məryəm Hüseynova birinci olub. Marina Akimova ikinci, Nigar Yusifzadə üçüncü yeri tutub.
7,5 km məsafəyə skretç növündə Rəhim Nağıyev hamıdan güclü olub. Çingiz İsayev ikinci, Murad Nadirov üçüncü nəticə göstərib. Fərqlənən idmançılar medal və diplomla təltif ediliblər.

The National Cup in track cycling events was held on August 6-7 at the Republican Velodrome, jointly organized by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Cycling Federation. Cyclists competing in various age categories took part in individual and group events.
On the first day of competition, the 1 km individual time trial for cyclists born in 2008-2009 ended with a victory for Rahim Nagiyev. Chingiz Isayev and Nihad Khudoyev finished second and third, respectively.
In the 500 m individual time trial among boys born in 2012–2014, Ismayil Khankishiyev took first place. Mahammadali Agazade won silver, while Elcan Yusifzade took bronze.
Among boys born in 2010–2011, Emil Vakhromeyev won the gold medal. Nihad Akbarov finished second, while Ilkin Sadigzade took third place.
In the 500 m individual time trial for girls born in 2012–2014, Amina Jafarova emerged victorious. Suvar Isayeva won silver, while Elenika Valizade took bronze.
Among girls born in 2010–2011, Maryam Huseynova claimed the top step of the podium. Marina Akimova finished second, while Nigar Yusifzade took third place.
In the elimination race included in the first day’s programme, Chingiz Isayev finished first, Nihad Khudoyev second, and Rahim Nagiyev third.
On the second day of the competition, participants competed in a 2 km individual time trial. Among boys born in 2012–2014, Ismayil Khankishiyev secured another victory. Elcan Yusifzade won silver, while Anar Mustafazade took bronze.
Among boys born in 2010–2011, Emil Vakhromeyev was the winner. Ali Zeynalzade finished second, while Nihad Akbarov took third place.
In the 2012–2014 age category for girls, Amina Jafarova won the gold medal. Elenika Valizade took silver, while Suvar Isayeva won bronze.
In the competition among girls born in 2010–2011, Maryam Huseynova finished first. Marina Akimova took second place, while Nigar Yusifzade finished third.
In the 7.5 km scratch race, Rahim Nagiyev proved to be the strongest rider. Chingiz Isayev finished second, while Murad Nadirov took third place. The outstanding athletes were awarded medals and diplomas.